لذیذترین غذاها در دبی

لذیذترین غذاها در دبی

دبی بهترین جا برای تست کردن غذاهای خلیج فارس و خاورمیانه، شامل غذاهای ایرانی، لبنانی و عربی است. مسافرین تور دبی برجسته‌ترین غذاهای اینجا، پیش غذا و سالاد است. همچنین دیگر غذاهای اصلی این منطقه مجبوس، آش آسارایا، هوموس، گجیا، تبوله و مهلبیه است.

هر منطقه یا کشوری در دنیا غیر از ویژگی‌های فرهنگی، تاریخی یا قومی و ملیتی، دارای خوراکی‌ها و غذاهای منحصر به خود است، بنابراین بسیاری از گردشگران تور دبی غیر از همه جذابیت‌هایی که یک منطقه برای آنها دارد، به دنبال تست کردن غذاها و خوراکی‌های آن نیز هستند.

۱-شتر شکم پر

لذیذترین غذاها در دبی
مسافرین
تور دبی در کتاب رکوردهای گینس از “شتر شکم پر” به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرحجم‌ترین غذاها نام برده شده است. میهمانان تور دبی از دید هر کسی که این غذا را امتحان کرده، چیزی ورای لوکس است. با این حال، این شتر سوخاری خوشمزه، شگفت انگیز و بزمی در مراسم‌های قبیله‌ای اعراب سِرو شده و امروزه در خانه‌ های اشراف دبی تبدیل به جواهر مراسم‌ها شده است. این غذای شکم پر چندلایه‌ای از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند همراه با گوشت شتر است.

۲- الهریس

لذیذترین غذاها در دبی

مسافرین تور دبی این غذا همان حلیم ایرانی است که با پخت طولانی گندم و بره تهیه می‌شود که دارای طعمی دلپذیر و بافتی نرم و دلنشین است. شما عزیزان تور دبی می‌توانید این غذا را با نمک یا شکر میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.

۳- فلافل

لذیذترین غذاها در دبی
میهمانان
تور دبی در خاورمیانه این غذا به نام طعامیا شناخته می‌شود و یکی از پرطرفدارترین غذاها در بین کشورهای عربی شرقی و هم چنین ایران است. هم چنین دارای شهرت پرطرفدارترین خوراکی فلسطین است. میهمانان تور دبی این غذا مانند سیب زمینی سرخ شده است و معمولا کنار غذا سِرو می‌شود.

۴- هوموس

لذیذترین غذاها در دبی

هوموس، یک سس مشهور از فرهنگ خاورمیانه است . این غذا با نخود، روغن زیتون، ارده، آبلیمو، سیر و نمک تهیه می‌شود. هوموس با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سِرو می‌شود. هنگامی که صحبت از هوموس به میان می‌آید، نمی‌توان شاوارما را فراموش کرد. مسافرین تور دبی حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید.

۵- گجیا

لذیذترین غذاها در دبی
گجیا یکی از مشهورترین غذاهایی است که در اکثر رستوران‌های دبی سرو می‌شود
 و در میان پرافتخارترین غذاهای رستوران‌های این شهر قرار دارد. این غذا از بریان کردن یک بره‌ی کامل تهیه می‌شود و با برنج، سبزیجات و دانه‌های روغنی سرو می‌شود. مسافرین تور دبی اگر دوست دارید که طعم اصلی غذاهای دبی را بچشید، سفارش این غذا را فراموش نکنید.

۶- مجبوس

لذیذترین غذاها در دبی

مجبوس، غذایی فوق‌العاده‌ ویژه شهر دبی که با بره‌ی ادویه زده، گوجه فرنگی، خورشت و برنج تهیه می‌شود. یک غذای مخصوص پرادویه که شهرت‌اش را با “لومی” به اشتراک می‌گذارد. برای وسعت بخشیدن به ذائقه‌تان، میهمانان تور دبی باید این غذا را امتحان کنید شما عزیزان تور دبی هنگامی که مزه آن را چشیدید، دوباره سفارش ندادنش بسیار دشوار میباشد.

۷- شاوارما

لذیذترین غذاها در دبی

شاوارما، غذای مشهور و پرطرفدار در دبی است که شهرت بسیاری در سرتاسر آسیا دارد. میهمانان تور دبی این غذا از گوشت بره و مرغ به همراه سبزیجات رنگارنگ، سیب زمینی سرخ شده، خیارشور و سس سیر تهیه می‌شود. امروزه طعم و آماده سازی این غذا در هر جا فرق میکند، با این حال، نمودار شهرت این غذا هیچگاه رو به پایین نرفته است.

۸- آش آسارایا

لذیذترین غذاها در دبی
آش آسارایا که به عنوان “نان حارم” شناخته شده، نوعی کیک پنیر با روکش خامه‌ای است. با طعمی فوق‌العاده و بافت نرم، مسافرین تور دبی این غذا دارای جایگاه ویژه‌ای در دسرهای مشهور دبی است.

۹- تبوله

لذیذترین غذاها در دبی

تبوله، نسخه‌ی گیاهی آشپزی عربیست. این غذا یک سالاد است که به طور سنتی از بلغور، گوجه، خیار و جعفری ریزشده به همراه سیر و پیاز و روغن زیتون، آبلیمو و نمک تهیه می‌شود. میهمانان تور دبی این غذا نه تنها سلامت را تقویت، بلکه اشتها را نیز به روشی متعادل تحریک می‌کند.

۱۰- مهالابیا

لذیذترین غذاها در دبی

مهالابیا غذایی سرحال کننده دارای رگه‌هایی از گلاب و پسته است. گردشگران عزیز تور دبی این غذا در اصل یک پودینگ است و دسر مورد علاقه‌ی تمام سنین و گروه‌ها است.