محله ی بستکیه دبی

محله ی بستکیه دبی

گردشگران تور دبی ، بستکیه محله ای قدیمی در دبی می باشد که در حال حاضر شهرداری منطقه در حال بازسازی آن  مي‌باشد تا از آن بعنوان يک دهکده توريستي برای بازدید مسافران تور دبی استفاده نماید. این محله قدیمی در مجاورت موزه دبی در خور دبی و در خیابان الفهیدی واقع شده است.

محله ی بستکیه دبی

مسافرین تور دبی این محله شامل خانه هایی با معماری قدیمی، کوچه های باریک و بادگیر های مرتفع می باشد که  نشان از یک محل قدیمی دارد. بادگیر ها نه تنها جنبه تزیینی داشته اند، بلکه برای خنک کردن منازل نیز از آن ها استفاده می شده است.گردشگران تور دبی  وسعت این محله در حدود ۳۸۰۰۰ متر مربع  بوده و دارای ۵۵ خانه مسکونی می باشد. محدوده بستکیه، از شمال: «خور دبی»، از جنوب «فلکه بستکیه»، از مغرب «بازار و قلعه فهیدی»، و از سمت مشرق به «مقبره و خور» محدود می‌گردد.

محله ی بستکیه دبی

گردشگران عزیز تور دبی محله بستکیه در سال ۱۸۹۰ میلادی توسط بستکی هایی که به این شهر مهاجرت کرده اند تاسیس شده است. عزیزان تور دبی اگر از این محله بازدید کنید می بینید که خانه ها از سنگ های مرجانی، گچ و آهک ساخته شده اند. به پنجره های خانه ها نگاه کنید. در زمان های گذشته پنجره ها را با چوب های گران قیمت مانند تیک، ساج و غیره می ساختند که از هند تهیه می شد. همچنین تزیینات و دکور های دیواری این خانه ها نیز از شیشه های رنگارنگ ساخته شده اند.

محله ی بستکیه دبی

گردشگران تور دبی فاصله ی هر خانه با یکدیگر بسیار کم است. محله بستکیه یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهر می باشد. در میان بعضی خانه ها کوچه های تنگ وجود دارد که این باریکی و تنگی بر سرعت باد تاثیر می گذارد.گردشگران عزیز تور دبی کسانی که دارای قدرت و ثروت بودند،جلوی در خانه هایشان ۴ ستون از سنگ گچ وجود داشت و در یک طرف آن سکویی ساخته بودند که در آن مجسمه قرار می دادند.

در حال حاضر در برخی خانه ها برای بازدید عمومی باز است و مسافران تور دبی می توانند این منطقه شگفت انگیز و خانه های آن را تماشا کنند.

محله ی بستکیه دبی

 دبی در تمام طول سال، آب‌وهوای مطبوعی ندارد بهترین زمان سفر به آن، از اواسط پاییز تا اوایل اردیبهشت است. در باقی ایام سال، هوا بسیار گرم است.

محله‌ی بستکیه، در تمام طول روز، پذیرای گردشگران و مسافران تور دبی است. بهتر است در ساعات ابتدای صبح یا بعدازظهر از بستکیه دیدن کنید، تا اگر قصد عکاسی داشتید، نور مناسبی در اختیارشما عزیزان تور دبی باشد. بازدید از این محله دو ساعت یا بیشتر زمان می‌برد. این منطقه های دیدنی -که با الهام از شهرهای سنتی عربی و ایرانی طراحی شده فضایی آرام، مجلل و دیدنی برای توریست ها فراهم کرده است. در این فضاء چند هتلی مجللی، چندین رستوران لوکاس در سطح بین المللی، مرکز اسپا، سالن کنفرانسی و آمفی تئاتر در مجموعه ای زیبا و با معماری بی نظیر کنار هم قرار گرفته اند.

محله ی بستکیه دبی

گردشگران عزیز تور دبی برای رفتن به محله ی بستکیه دبی با حمل‌ونقل عمومی تاکسی‌ها همیشه جلوی هتل‌ها و مراکز خرید، منتظر مسافران‌اند و برای جابجایی در دبی انتخاب خوبی هستند. همچنین با توجه به محل هتلتان، می‌توانید از مترو استفاده کنید. ایستگاه متروی الفهیدی در نزدیکی بستکیه قرار دارد.

شما عزیزان تور دبی میتوانید با خودروی شخصی که از آژانس‌های بسیاری در این شهر به مسافرین تور دبی ماشین اجاره می‌دهند. کافی است به سمت اتوبان المصلی برانید، سپس این اتوبان را تا میدان الفهیدی به

 سمت غرب ادامه دهید.

محله ی بستکیه دبی

رستوران و کافه

مسافرین عزیز تور دبی به راحتی می‌توانید در نزدیکی بستکیه، رستوران‌های خوبی چون بیت القادم، لیک ویو، شرلوک هلمز، نیو روشی، رویال شاهی موقال را پیدا کنید. رستوران‌های زیادی هم در حوالی خیابان الفهیدی قرار دارند.

هتل

میهمانان عزیز تور دبی در دبی انتخاب‌های زیاد و متنوعی برای هتل دارید؛ اما اگر خواستید نزدیک بستکیه اقامت داشته باشید، هتل شمس المدینه، انتخاب مناسبی برای شما تور دبی خواهد بود.

مسافرین عزیز تور دبی هر هفته، بازاری در بستکیه برپا می‌شود، که در آن محصولات متنوع و همچنین صنایع‌دستی به فروش می‌رسد. این بازار هر چهارشنبه، از ساعت 10 صبح تا غروب آفتاب برقرار است. 

گردشگران تور دبی در ۶۰ متری محله‌ی بستکیه به سمت غرب «قلعه فهیدی» واقع شده است که امروزه موزه‌ی ملی است. این دژ در سال ۱۷۸۷ میلادی ساخته شده است. این دژ تا سال ۱۸۹۶ میلادی مقر حاکم و پس از آن دادگاه و دادستانی بوده است. بعد از آن مدتی انبار مهمات بوده که بعداً هم به زندان تبدیل‌شده است. در سال ۱۹۷۱ م به دستور «راشد بن سعید آل مکتوم» حاکم وقت به موزه‌ی ملی تبدیل شد. قلعه‌ فهیدی یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌هایی است که تا به حال در دبی به حالت سالم باقی‌مانده است.

دیوان حاکم حالی «مقر حکم» بین محله‌ی بستکیه و قلعه فهیدی واقع شده است که ساختمان آن بسیار زیبا و دیدنی میباشد.